Kaartverkoop

Koop nu je tickets!

Festival

27 mei - 8 juni

Ga naar kaartverkoop

Sfeerverslag Lichtjesavond 2025: Let’s Connect .

12 december 2025

Lichtjesavond is dé manier om verbinding met elkaar te voelen. We komen samen in de binnenstad, bewonderen de aangelichte gebouwen en de spectaculaire lasershow. Tellen met z’n allen af naar het moment dat de lichtjes in de boom worden aangestoken. Luisteren naar muziek. Lopen een kerk binnen, die voor de gelegenheid geopend is. Of kijken naar een dansvoorstelling. Het is een groot saamhorigheidsgevoel.

Verbinding is een woord dat tegenwoordig zo vaak gebruikt wordt, dat het aan kracht lijkt te verliezen. Toch is en blijft verbinding belangrijk. Verbinding als tegenwicht voor polarisatie. Met “Let’s Connect” laten vier dansers zien hoe we elkaar op een positieve manier kunnen raken.

In de Nieuwe Kerk

In de Nieuwe Kerk is voor het spreekgestoelte een rechthoek gemarkeerd met een lichtsnoer. Dit is het vlak waar de dansers zich gaan beweging. Binnen een mum van tijd is de kerk behoorlijk gevuld. Tamara Griffioen, artistiek leider Delft Fringe Festival, neemt het woord en kondigt de dansvoorstelling aan. Ze benadrukt dat het publiek mag komen en gaan. Dat lijkt mij onrustig, maar in de praktijk is het niet storend.

Breekbaar en wankel

Op muziek van Atilla Yuksel betreedt als eerste Ole Wolf de vloer. Hij kijkt niet-begrijpend rond. Lijkt afwachtend en eenzaam. Soms staat hij stil in het vlak. Dan weer maakt hij bewegingen met breakdance elementen. De danser is breekbaar en wankel. Hij laat zich een aantal keren vallen.

Een verandering in de muziek brengt met zich mee dat Sorcha Murphy en Yaniv Dagan zich bij de eenzame danser voegen. Zij ondersteunen hem en houden hem in evenwicht. De drie dansers klampen zich aan elkaar vast met wanhopige gebaren. Het is moeilijk van elkaar los te komen. Wanneer ze uiteindelijk van elkaar losbreken, worden zij individuen die elkaar ontmoeten en zodoende op een gelijkwaardige basis met elkaar om kunnen gaan.

Machtsstrijd

In de derde choreografie dansen Yaniv Dagan en Lilian Kafa samen. Ze zitten elkaar dwars, maar op een liefdevolle manier. Als een kibbelend stel of als broer en zus die samen klieren. Het wordt anders wanneer blijkt dat ze elkaar tegenhouden. De één wil naar rechts, de ander naar links. Het is een machtsstrijd. Soms zijn de bewegingen wat zachter. Totdat het touwtrekken weer begint. Uiteindelijk breken ze los van elkaar.

Magische sfeer

Als aangename verrassing verschijnt trombonist Daniel Martins op het spreekgestoelte. Door zijn spel ontstaat een magische sfeer in de kerk. Het publiek luistert met aandacht. Op de dansvloer verschijnen Ole Wolf en Lilian Kafa. Ole laat Lilian al snel alleen. De trombonist speelt een tijdlang naast haar en verlaat dan ook de vloer. Lilian maakt kleine, golvende bewegingen. Alsof ze meedeint met de massa en geen eigen wil heeft. Haar bewegingen worden gaandeweg wanhopiger. Ze is in zichzelf gekeerd, maar probeert zich open te stellen. Ole Wolf komt naar haar toe en raakt haar zacht aan. Alle dansers komen samen in het vlak. Ze dansen als individuen, maar ook als samenhangende groep. Ze ondersteunen elkaar. De trombonist komt op. De dansers staan stil, naast elkaar. Het optreden is ten einde.

Let's Connect

Deze voorstelling laat mij zien dat contact maken niet altijd makkelijk is. Als er eenmaal contact gemaakt is, kan dat als verstikkend worden ervaren. Daarom is het belangrijk dat we elkaar als individu respecteren. Ondanks verschillen, die misschien onoverbrugbaar lijken, kunnen we elkaar tot steun zijn.

 

  • Tekst: Het verslag is geschreven door Delft Fringe reporter Marie-Jet Eckebus
  • Foto: Let's Connect in de Nieuwe Kerk op Lichtjesavond 2025. Fotograaf: Jurjen Bolsenbroek

Met dank aan

Subsidiënten en begunstigers